Annons
Vidare till bandypuls.se
Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig samt för att säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. ⇒ Läs mer om cookies

Se över 100 direktsända matcher på Bandypuls.se

Här är alla direktsända matcher på Bandypuls under säsongen – från Elitserien (herr och dam), Bandyallsvenskan, juniorelitserien samt VM för damer och herrar.

ELITSERIEN

1 november: Bollnäs-AIK, Vänersborg-Sandviken

5 november: Broberg-Västerås, Vänersborg-Bollnäs

6 november: Sandviken-Edsbyn

8 november: Sirius-Broberg

15 november: Frillesås-Villa

20 november: Edsbyn-Västerås

22 november: Västerås-Sandviken

26 november: Villa-Västerås

29 november: Bollnäs-Edsbyn

3 december: Hammarby-Vänersborg

6 december: Sandviken-Villa, Broberg-Bollnäs

13 december: Sandviken-Bollnäs

26 december: Motala-Västerås, Sandviken-Broberg

28 december: Vetlanda-Sandviken, Sirius-Villa, Edsbyn-Hammarby, Bollnäs-Broberg

3 januari: Motala-Vänersborg, Villa-Edsbyn

6 januari: Bollnäs-Villa

11 januari: Villa-Vänersborg

14 januari: Edsbyn-Sandviken

15 januari: Vänersborg-Västerås

31 januari: Broberg-Vänersborg

2 februari: Västerås-Edsbyn

7 februari: Sandviken-Vänersborg

8 februari: Sirius-Västerås

14 februari: Västerås-Broberg

16 februari: Vetlanda-Edsbyn, Frillesås-Bollnäs, Åby/Tjureda-Villa, Sirius-Vänersborg

ALLSVENSKAN

30 oktober: Gripen Trollhättan–Lidköpings AIK

2 november: Ljusdals BK–Falu BS

3 november: Skutskär–Kalix Bandy

9 november: Falu BS–Tellus

9 november: Nässjö–Boltic

15 november: IK Tellus–Ljusdals BK

16 november: Boltic–Örebro SK

16 november: IFK Kungälv–Tillberga

17 november: IFK Rättvik–Kalix Bandy

23 november: Katrineholm–Ljusdals BK

23 november: Lidköpings AIK–Falu BS

23 november: Tillberga–Skutskärs IF

24 november: IFK Kungälv–Tellus

24 november: Nässjö–Ljusdals BK

24 november: Örebro SK–Skutskärs IF

30 november: Falu BS–Nässjö IF

30 november: IFK Rättvik–IFK Kungälv

30 november: Ljusdals BK–Gripen Trollhättan

1 december: IK Tellus–Tillberga

1 december: Kalix–Örebro SK

6 december: Nässjö–IFK Kungälv

7 december: Boltic–Katrineholm

7 december: Örebro SK–Gripen Trollhättan

8 december: Kalix–Falu BS

10 december: Lidköpings AIK–Nässjö

10 december: Borlänge–Rättvik

10 december: UNIK–Ljusdals BK

14 december: Skutskär–Borlänge

14 december: Örebro SK–Lidköpings AIK

15 december: UNIK–Kalix

26 december: IFK Kungälv–Gripen Trollhättan

26 december: IFK Rättvik–Ljusdals BK

29 december: Gripen Trollhättan–IFK Kungälv

29 december: Örebro SK–Tillberga

4 januari: Falu BS–Ljusdals BK

6 januari: Lidköpings AIK–Gripen Trollhättan

11 januari: Lidköpings AIK–Ljusdals BK

11 januari: Tillberga–Falu BS

12 januari: Boltic–Ljusdals BK

12 januari: Örebro SK–Falu BS

18 januari: Tellus–Boltic

18 januari: Falu BS–Gripen Trollhättan

19 januari: UNIK–Katrineholm

19 januari: Ljusdal–Örebro

1 februari: Boltic–Nässjö

1 februari: Borlänge–Ljusdal

7 februari: Nässjö–Gripen

8 februari: Lidköpings AIK–Katrineholm

15 februari: Katrineholm–Boltic

21 februari: Tellus–Skutskär

21 februari: Tillberga–Katrineholm

22 februari: Örebro–Kungälv

22 februari: Boltic–Gripen

23 februari: Falu BS–Kalix

23 februari: Skutskär–Ljusdal

25 februari: Rättvik–Falu BS

25 februari: Lidköpings AIK–Örebro

25 februari: Kalix–Ljusdal

25 februari: Tillberga–Nässjö

25 februari: Katrineholm–Gripen

PLAYOFF TILL ALLSVENSKA KVALET

28 februari: Östersunds BS–Västanfors IF

1 mars: Västanfors IF–Östersunds BS

ELITSERIEN DAM

16 november: Skutskär–Västerås SK

7 december: AIK–Skutskär

15 december: Västerås SK–Villa Lidköping

6 januari: Skutskär–Villa Lidköping

11 januari: Villa Lidköping–Västerås SK

28 februari: Sandviken–AIK (Kvartsfinal)

28 februari: Skirö–Villa Lidköping (kvartsfinal)

1 mars: AIK-Sandviken (kvartsfinal)

1 mars: Villa Lidköping–Skirö (kvartsfinal)

7 mars: Villa Lidköping–Skutskär (semifinal)

7 mars: AIK–Västerås SK (semifinal)

13 mars: Västerås SK–AIK (semifinal)

13 mars: Skutskär-Villa Lidköping

JUNIORELITSERIEN

3 november: Edsbyns IF P19–Bollnäs P19

24 november: Vetlanda P19–Villa-Lidköping P19

1 december: Västerås Bandy P19–IFK Vänersborg P19

7 januari: Ljusdals BK P19–Edsbyns IF P19

8 februari: Villa Lidköping BK P19– Edsbyns IF P19

9 februari: Villa Lidköping BK P19– Ljusdals BK P19

16 februari: Edsbyns IF P19–Vetlanda BK P19

23 februari: Edsbyns IF P19–Ljusdals BK P19

7 mars: Vetlanda P19–Ljusdal P19 (semifinal)

7 mars: Edsbyn P19–Villa Lidköping P19 (semifinal)

9 mars: Ljusdal P19–Vetlanda P19 (semifinal)

9 mars: Villa Lidköping P19–Edsbyn P19 (semifinal)

UNGDOMSFINALER, ÖREBRO

8 mars: Falu BS P17–Villa Lidköping P17 (P17-final)

8 mars: Sirius–Nässjö (P16)

8 mars: Nässjö–Bollnäs (P16)

8 mars: Bollnäs–Sirius (P16)

VM i Oslo (dam)

Onsdag 19 februari

11.25: Finland–Sverige

17.25: Sverige–Ryssland

Torsdag 20 februari

12.25: Sverige–USA

17.50: Norge–Sverige

Fredag 21 februari

Semifinal 10.50: Sverige–Finland

Semifinal 13.50: Ryssland–Norge

Lördag 22 februari

Final 13.50: Sverige–Ryssland

Uppdaterat 2020-03-16